Vítáme Vás na internetových stránkách obce Makov na okrese Blansko. Na tomto informačním portálu naleznete data o obci, průlomovou historii, stavby, akce, fotografie zobrazující obec, popřípadě kam za poznáním do okolí a spoustu dalších zajímavostí.

Něco málo o nás

Obec se nachází ve východní části Českomoravské vrchoviny v Chráněné krajinné oblasti Halasovo Kunštátsko, přesněji 4 km severozápadně od města Kunštát, 18km severozápadně od Boskovic, 6 km jihovýchodně od Olešnice a 45 km severně od Brna. Nachází se v údolí, které protíná silnice z roku 1826. Nedaleko je výletní místo, a to kopec Křivánčí vrch s kruhovým výhledem do okolí. Při jasném počasí je možno z něj vidět i Praděd, Drahanskou vrchovinu a vysílač Kojál. Dominantou obce je kaple zasvěcená Nejsvětější Trojici z roku 1857. Nově opravená střecha na kapli vyhrála titul „Střecha roku 1997.“ Samotný interiér kaple prošel v roce 2007 až 2008 rozsáhlou rekonstrukcí.

Klimatické poměry a příroda

Po stránce klimatické patří území obce do oblasti mírně teplé. Okolní obce jsou ideálním východiskem k letním i zimním vycházkám.

Církev

Obec Makov spadá pod farnost Sulíkov, kterou spravuje P. Mgr. Michal Polenda. Ve vyznání je zastoupeno vyznání římskokatolické, evangelické.

Četnické humoresky

Makov jako jedna z obcí měla možnost hostit natáčecí štáb České televize při příležitosti natáčení jednoho ze 39 seriálových dílů Četnické humoresky. Děj se odehrává v budově místní školy, která byla a je dlouhá léta nevyužívaná, a také v nejbližším okolí objektu školy. Díl je s názvem Hypnotizér.


 

 

 

Aktuality

11.05.2013 13:08
Obec Makov zajišťuje svoz komunálního odpadu pro svoje občany pomocí tří velkoobjemových kontejnerů umístěných na návsi uprostřed obce. Zajištění vývozu komunálního odpadu  pomocí těchto kontejnerů je z toho důvodu, že pokud by občané měli klasické popelnice, svozová firma by se po obecních...
26.02.2013 17:28
S bolestí a se zármutkem v srdci oznamujeme, že nás navždy předešel pan Josef Krejčí z Makova. Společně se s ním rozloučíme při mši svaté v sobotu 2. března v 11 hodin v kostele sv. Maří Magalény v Sulíkově.    
30.10.2012 19:58
Na opravu obecního úřadu chybí peníze Makov – Makovští se letos musí obejít bez dotací, což jim značně ztížilo stavební plány. „Ještě loni jsme dostali peníze z Programu rozvoje venkova na úpravu vodojemu, který byl ve špatném technickém stavu,“ připomněl starosta Makova Martin Žilka. Letos...
24.02.2012 14:33
S bolestí a se zármutkem v srdci oznamujeme, že nás navždy předešel pan Josef Čípek z Makova. Společně se s ním rozloučíme při mši svaté v pátek 2. března v 15 hodin v kostele sv. Maří Magalény v Sulíkově.
02.10.2011 16:47
na webu přidán soubor o více informacích, jak ohlásit požár více zde
<< 20 | 21 | 22 | 23 | 24 >>

ZVEŘEJNĚNÍ KONTAKTU NA POVĚŘENCE PRO OCHRANU OSOBNÍCH
ÚDAJŮ OBCE MAKOV

 

Pověřenec pro ochranu osobních údajů (DPO):

Kontaktní osoba a osoba vykonávající funkci pověřence:
Ing. Petr Nepustil
Kontaktní e-mail: poverenec@gdprtrio.cz
Telefon: 548 220 151

Prosím využijte tento kontakt pro jakékoliv dotazy týkající se informací ohledně způsobů zpracování osobních údajů a pro žádosti týkající se uplatnění Vašich práv v souvislosti s ochranou Vašich osobních údajů.

Radka Nováková
starostka obce Makov

 

 

Kontakt

Obec Makov Makov 25
679 72 Kunštát
603 179 275 ou.makov@tiscali.cz